Dropship Nedir?

Dropship tam Türkçe karşılığı olmamasına rağmen, dünyadaki yaygın tanımıyla, “stoksuz eticaret” demektir. Stoklarında ürün bulunan tedarikçilerin ürünlerini kendi satış platformlarınızda üzerine kâr ekleyip satarak, satılan ürünün direkt müşterinize kargolanmasını sağlama prensibine dayanır.

 

Dropship yöntemiyle eticaret yapmanın, normal eticarete göre nasıl bir avantajı vardır?

1. Sermaye Gereksinimi Yoktur: Sadece paketlerimizden birine sahip olarak, e-ticarete başlayabilirsiniz.

2. Bürokratik İşlemler Yoktur: Ticarethane kurmak, bankalarla çek, senet, sanal pos anlaşmaları yapmanız gerekmez.

3. Ürün Tedarik Kaygısı Yoktur: “Ne satmalıyım? Kimden almalıyım?” sıkıntısı yaşamazsınız.

4. Stok Fazlası Riski Yoktur: “Aldığım ürünler ya satılmazsa” endişesi taşımaz, stok yapmazsınız.

5. Personel İhtiyacı Yoktur: Ekip kurmanız, maaş ve sosyal güvenlik primleri ödemeniz gerekmez.

6. Kargo & Nakliye Derdi Yoktur: “Ürün müşteriye nasıl ulaştırılacak, ya bi terslik olursa” kaygısı taşımanıza gerek yok.

 

Diğer Dropship firmalarıyla Dropship Türkiye arasında nasıl bir fark var? Neden Dropship Türkiye’yi Tercih etmeliyim?

1. Dropship sistemini Türkiye’de ilk uygulayan firma Dropship Türkiye’dir. 2008 yılından bu yana bir çok girişimci benzer sistemler kurmayı denemiş ancak bunların en uzun süreni 1 yıl bile dolmadan firma faaliyetlerini durdurmuş ve müşterilerini mağdur etmiştir. Dropship Türkiye internet dünyasının gerektirdiği değişimleri sistemine uygulayarak bugüne kadar binlerce müşterisine kesintisiz hizmet vermiş ve güvenirliğini ispat etmiştir.

2. Dropship Türkiye vergi hariç satışlarınıza ortak olmayan tek sistemdir. Diğer benzer faaliyetli firmalar, sizin satışlarınız üzerinden kâr elde etmeye yönelik sistemler kurmaktadır. Dropship Türkiye tüm ürünleri toptancı çıkış fiyatıyla mağazanıza entegre eder, tedarikçilerin belirlediği satış prensipleri haricinde satış politikanıza müdahale etmez.

3. Dropship Türkiye paket ücreti ödemediğiniz zaman bile sitenizi başka yere taşımanıza ve faaliyetinizi devam etmenize imkan sağlar. Dropship Türkiyede her mağaza bağımsız hostinge ve bağımsız database üzerine kurulur. Diğer benzeri oluşumlarda mağazanız ortak veritabanı üzerinde çalıştığı için mağazanızı sistemden ayırdığınız anda o ana kadar yaptığınız tüm yatırım başlangıcına döner

 

Sisteme katılmak için özel bir şarta sahip olmam gerekiyor mu?

Sistemimize katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve TC kimlik numarasına sahip olmanız yeterlidir.

 

Sisteme girerken sözleşme yapıyor muyuz?

Evet, hem sizin hem firmamızın hem de mağaza müşterilerinizin haklarını adil bir şekilde koruyan bir sözleşmemiz mevcuttur. Paket satın alırken onaylayacağınız sözleşmeyi sitemizde görebilirsiniz. Sözleşme metnini görmek için tıklayın>>

Dropshiple eticaret yapmaya başlamak için paket satın almam yeterli mi, başka harcamalarım olacak mı?

Mağazayı işler hale getirmek için sadece alan adı sahibi olmanız yeterlidir. Alan adı (domain) ortalama 8-10 dolar değerinde satılmaktadır.

 

Paket ücretini 1 kereye mahsus mu ödeyeceğim?

Devam etmeniz halinde süre dolduğunda, yenileme bedeli ödemeniz gerekir. Bu bedel sunucu ve SSL sertifikası dahil ilk ödediğiniz bedelin yarısıdır.

 

Süre dolduğunda paket ücretini ödemezsem mağazam kapanır mı?

Süre dolduğunda hizmet yenilemesi için size 15 günlük süre verilir. İster paket yenileme ücretini ödeyerek devam eder, isterseniz bağımsız devam etme kararı alıp, mağazanızı sistemden ayırırsınız. Bu durumda ihtiyaç duyacağınız tüm kurulum dosyaları ve database yedekleriniz size teslim edilir.

Ürün satışlarından ne kadar kazanç elde ediyoruz?

Her tedarikçi firmanın iskontosu farklıdır. Bu bilgiler paketi satın almadan önce size iletilir. Satışlarınızdan kredi kartı komisyonu ile stopaj gideri kesilir.

 

Ürünlere tek tek mi kâr ekleyeceğim?

Bazı tedarikçiler ürünlerin satış fiyatlarını kendisi belirler. Belirlenen fiyatların altına düşülmesine sıcak bakmazlar. Bazı tedarikçiler ise fiyat tespitini size bırakır. Belirlediğiniz yüzde oranı ürünlerin maliyet fiyatına tarafımızdan ve tek seferde otomatik eklenir.

 

Müşteri ödeme yaptığında ödeme sizin sanal poslarınıza geliyorsa ben kazancımı nasıl alacağım?

Satışlarınız sonucunda sanal poslarımıza gelen ödemeden ürünün ana parası toptancıya, kargo bedeli kargoya, vergisi devlete ayrılıp, kalanı sizin verdiğiniz hesaba aktarılır.

 

Müşterilerime özel kampanyalar yapabilir miyim?

Elbette. Müşterilerinize belirli bir sepet miktarının üzerindeki alışverişlerde ücretsiz kargo, üye olana, ikinci alışverişe veya sepet tutarına göre değişik oranlarda indirim kuponları sunabilirsiniz.

 

Kargo ücretlerini kim ödeyecek?

İster ürünün üzerine otomatik olarak eklersiniz, müşteri ürünle birlikte öder, isterseniz müşteri kargoyu teslim aldıında öder. Yani her durumda müşteri öder.

 

Yapılan satışların faturasını kim kesiyor?

Fatura tarafımızdan kesilir ve müşterinize gönderilir.

 

Dropship sistemiyle ayda ortalama ne kadar kazanç elde edebilirim?

Bunun kesinleşmiş bir rakamı yoktur. Her iş gibi eticaret sitesi işletmenin de gerekleri vardır. Sizi bu gerekler ve uygulama yöntemleri konusunda olarak bilgilendireceğiz. Bu bilgilerin ışığında mağazanıza zaman ayırdığınız takdirde başlangıçta iyi bir ek gelir, zaman geçtikçe ve mağazanızın bilinirliği arttıkça düzenli bir gelir elde etmeniz kaçınılmazdır.

Paketi satın aldım, şimdi ne yapacağım?

Satın almayı takip eden 24 saat içerisinde müşteri temsilciniz ürün seçimi, alan adı alma ve yönlendirme konularında yardımcı olmak için sizi arayacak.

 

Mağazam kuruldu şimdi ne yapacağım?

E-posta adresinize “Dropship Hizmet Başlangıç Bildirimi” konulu bir e-posta gelecek. E-postayı onaylama işleminizi takiben müşteri temsilciniz sizi arayarak, mağaza panelinizin yönetimi konulu başlangıç eğitiminizi planlayacak.

 

Mağazamdan ürün satıldı şimdi ne yapacağım?

Siparişi bize yönlendirmeniz yeterli. Ürün müşterinize gönderilecek ve kazancınız bir her ayın ilk haftasında hesabınıza aktarılacaktır.

 

Müşterilerimin herhangi bir problemi olduğunda benimle mi iletişime geçecekler yoksa sizinle mi?

Bizimle iletişime geçecekler.

 

Mağazama sisteminizde varolan ürünler dışında kendim de ürün ekleyebilir miyim?

Sağlık Bakanlığı tarafından satışı yasaklanan ilaç ve türevleri ile, marka taklidi ürünler dışında faturası olan her türlü ürünü bizim bilgimiz dahilinde eticaret sitenize ekleyebilirsiniz

 

Mağazam için Google’da ve başka sitelerde reklam yapabilir miyim?

Ürün reklamı konusunda herhangi bir sınırlamamız yoktur. Ancak seo çalışması ve sosyal medya üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.