03 Oca

Ev Tekstili Ürünleri E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret sitesi kurmaya karar verdiniz. Konsept olarak da ev ürünleri, ev tekstili konsept e-ticaret sitesi düşünüyorsunuz. Bu konseptteki e-ticaret sitesinin önemli avantajları şunlar olacaktır. Her şeyden önce tedarikçi çeşitliliği fazladır. Dolayısı ile tedarik ve bayilik maliyetleri bazı ürün gruplarına göre elinizi güçlendirecektir. Ürün grubu çeşitlendirilebilir bir e-ticaret siteniz olacaktır. Ev tekstili ürünlerine ilaveten, ev dekor ürünleri, züccaciye ürünleri, mutfak ürünleri, bahçe dekorasyon ürünleri kargo ile taşınabilir mobilya ürünleri, ev hediyesi ürünleri, perde, halı gibi ürün grupları ev tekstili e-ticaret sitesini tamamlayan ürün grupları olacaktır.

Ev tekstili e-ticaret sitesi konseptinde iade oranı çok düşük seviyededir. Sevkiyat esnasında yapılabilecek hataların haricinde bu ürün gruplarında iade konusu çok sık karşılaşacağınız bir problem olmayacaktır.

Ev tekstili, ev dekorasyon, halı, perde gibi ürün gruplarının yıllık değişen modelleri, renkleri, desenleri, kombinasyonları yani bir “moda”sı vardır. Hatta teknolojideki gelişmelere bağlı olarak 3d tasarımlar bile üretilmiştir.

Ev tekstili e-ticaret sitesi ilkbahar ve yaz aylarında daha hareketli, satış grafiği bu aylarda daha yüksektir. Bunun sebebi de bu mevsimlerde yaşanan konutların genel temizliği, düğünler ve taşınmalardır. Tabii ki bu durum diğer mevsimlerde satışların hiç olmayacağı manasına gelmez. Bu gerçek pazar payı, rekabet, reklam ve diğer planlamaların yapılmasında önemli bir etken olacaktır.

Ev tekstili e-ticaret konseptinde kazanç oranları %30’lar seviyesindedir. Bu oran da bazı e-ticaret kategorilerine göre iyi sayılabilecek, elinizi güçlendirebilecek bir orandır.

Ev tekstili e-ticaret sitesi için ücretsiz veya mütevazi bütçelerle bayilik alabileceğiniz başlıca tedarikçi firmalar şunlardır; Tekstil Tedarik, Bayev, Nevresim Dünyası, Akayev, Karin Limited,

Ev tekstili ürünleri e-ticaret sitesi açmak için e-ticaret paketlerimizden istediğinizi seçebilirsiniz.

Paylaş

Yorum Yazın