10 Ara

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-ticaret yatırımının önemli aşamalarından ve hatta önemli bütçe kalemlerinden biri de e-ticaret sitesi, bir başka deyişle e-ticaret paketi fiyatlarıdır. Bu karar aşamasında karşınızda onlarca e-ticaret firması, onlarca e-ticaret sitesi tabloları, e-ticaret sitelerinin birbirinden farklarını anlatan tablolar çıkacaktır.

Bu noktada ilk dikkat edeceğiniz nokta incelediğiniz e-ticaret sitesinin link yapısıdır. Referanslardan herhangi bir e-ticaret sitesini açıp, bir ürüne tıkladığınızda ürün adı ile adres çubuğundaki yazı birbirine ne kadar çok benzediği önemli bir kriterdir.

Bu aşamayı geçtikten sonra tasarım çalışmasının sizden istenen bedelin içinde olup olmadığıdır. Burada özel tasarım çalışmasından bahsetmiyorum. E-ticaret sitesini aldınız, ücretsiz temalardan birini de tercih ettiniz, sitenize yüklendi. Bundan sonra logo, banner, e-ticaret sitesinin görselinin e-ticaret sitesindeki ürünlerle uyumlu hale getirilmesi. Yani tasarım düzenleme. Bu çalışmayı e-ticaret sitesini satın almayı kararlaştırdığınız firma yapacak mı, yoksa bunlardan ek ücret isteyecek mi. Ek ücret isteyecekse ne kadar ücret isteyecek.

E-ticaret sitenizin ileride işinizi kolaylaştıracak bir takım modüllere, versiyon veya paket yükseltmelerine ihtiyacı olacak. Bu hizmetlerin karşılığı ne olacak.

E-ticaret sitesi tercihinde önemli konulardan biri de xml çözüm ücretidir. Yani bir veya birkaç tedarikçi firma ile anlaştınız, bu tedarikçi firmadan bir xml linki alacaksınız. Bu linki yazılım firmanıza gönderip tedarikçi firmanın ürünlerini e-ticaret sitenize yüklemenizi isteyeceksiniz. Elbette bunun karşılığında da bir ücret ödeyeceksiniz. Xml başına ödeyeceğiniz bedeli önceden tespit etmenizde fayda var.

Bunları şunun için yazmaya çalıştım. Bir e-ticaret sitesini fiyatını uygun bularak alabilirsiniz. Daha sonra ödeyeceğiniz, hizmetler tahminlerinizin üzerinde çıkabilir. Ucuz diye 1.500 TL ye e-ticaret sitesi alıp 6.000 tl civarında xml çözüm bedeli ödenen bir olaya bizzat şahidim. Teknik destek de dahil tüm detayları önceden araştırmak faydanıza olacaktır.

Paylaş

Yorum Yazın