10 Kas

E-ticaret Sitelerinde Özgün İçerik

Özgün içerik, internet projelerinin olmazsa olmazı, hatta en önemli rekabet unsurlarından birdir. Neyi satıyor olursanız olun, insanlara neyi sunuyorsanız sunun internet ortamında bu hizmeti veya ürünü insanların karşısına çıkarmak zorundasınız. Hatta daha da ileri gidelim, bedava altın dağıtıyor olsanız dahi belirli bir emek vererek bunu insanlara göstermeniz gerekir. İnternet ortamında bunun iki yolu var. Bunlardan biri, proje sahiplerine çok kolay ve ilk akıllarına gelen reklam yöntemidir. Ücretlerin çok yüksek olması bazı projelerde, özellikle bayilik yöntemi ile çalışılan sitelerde reklamı imkansız hale getirir. Ayrıca reklam biraz da deniz suyuna benzer. İçtikçe içmek zorunda kalırsınız. Ve reklamı kestiğiniz anda da müşteri kitleniz ile bütün bağınız kopacak demektir.

Diğer yöntem ise makale yani özgün içeriktir. Projeniz, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında özgün, daha önce internet ortamında yayınlanmamış içerikler, makaleler oluşturmaktır. Özgün içerik oluştururken elbette daha önce yayınlanmış yazılardan faydalanabilirsiniz. Ama bunları kendi mantık süzgecinizden geçirerek, değişik cümlelerle, yeni anlamlar vererek yazmak zorundasınız.

Özgün makale bir internet projesinin olmazsa olmazıdır dedik. Çünkü sizi arayan insanların karşısına çıkaracak en etkili ve en kalıcı yöntemdir. Özgün içerik ile insanların karşısına çıkmış bir projenin değeri yüksek olurken, ziyaretçi birim maliyetleri de düşük olacaktır. Rekabet açısından size avantaj sağlayacaktır. Rakipleriniz, verdiğiniz hizmeti sizden daha uygun fiyata veriyor olsalar dahi, siz özgün içerik sayesinde onlardan daha yüksek cirolar yapma imkanına kavuşacaksınız.

Yazdığınız makale sadece google botlarını dikkate almak yerine okuyanlara da bir fayda sağlayacak şekilde kurgulanırsa google bu makaleyi zaten sevecektir. Özgün içerik üretmek biraz uzmanlık, biraz da zaman gerektiren bir iştir. Eğer buna ayıracak zamanınız yoksa bu işin profesyonelleri ile de çalışabilirsiniz. Reklon, on yıllık deneyimi ile size özgün içerik konusunda alternatifli çözümler üretir.

Paylaş