10 Ara

E-ticaret Ödeme Sistemleri

Payu Ödeme Sistemi, Türkiye’de e-ticaret sitelerine sanal pos hizmeti veren en eski ve güçlü firmalardan biridir.

Sisteme üye olurken yıllık üye aidatını 1 yıllık peşin talep etmektedir. (600TL+KDV) Bunun dışında da her satıştan % 1,5 dan başlayan miktarlarda komisyon almaktadır.

Geri ödemeleri düzenli ve sorunsuzdur. Hafta boyunca yaptığınız tahsilatları Cuma günleri toplu olarak tahsil edebilirsiniz.

Üye panelleri kullanışlı, her seviyeden kullanıcının anlayabileceği ve işlem yapabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Payu sistemiyle; Bonus, World, Axess, CardFinans, Maximum, AsyaCard ve Paraf kartlarından taksitle ödeme alabilirsiniz.

Payu ödeme sistemine üye olacaksanız, prosedür ve bürokratik işlemler açısından çok yorucu bir sürece hazır olun. Firma İsteyeceği evraklar konusunda sınır tanımıyor. Başvuruyu takiben 45 güne kadar uzayabilen bir evrak geliş-gidiş süreci var.

Bütçeniz ve bürokrasiyle uğraşmaya zamanınız varsa güvenlik problemi yaşamadan rahatça kullanabileceğiniz bir toplu sanal pos çözümüdür.

 

Sisteme çok hızlı girdi. O dönem rakiplerinin aksine sabit ücret bedeli almadığı için e ticaret firmalarının ilgi odağı oldu.

On bin civarında siteye hizmet verdiği biliniyor.

Aylık veya yıllık sabit ücret yok. Hemen hemen bütün e-ticaret yzılımlarına entegre edilebiliyor. Entegrasyon modülü için ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz. İyzico’yu güçlü kılan en önemli özelliğin de bu olduğunu düşünüyorum. Müşteri ilişkileri çok güçlü, bir sorununuz olduunda istediğiniz kişiye ulaşabiliyorsunuz. E-ticaret hacminiz ne olursa olsun, ayrım yapılmadan sorununuz çözülmeye çalışılır. 7 bankaya ait tüm kredi kartlarına taksit yapılabiliyor. Komisyon oranları diğer sistemlere göre 1-2 puan avantajlı. Sözlşeme vs.gibi formaliteler online olarak yapılıyor.

İşlem başına %2,5 komisyon 0,25 tl sabit fiyat ve 3 tl havale ücreti alınıyor.

Geri ödeme süresi 30 güne kadar çıkabiliyor. Bu sürede niye ısrar ettiklerine bir anlam veremesem de başvuruların sonuçlanmasındaki hız ve kolaylık ile firmanın az veya çok ciro yapan her siteye aynı mesafede yaklaşması, sorulara hızlı cevap alınması, telefonla kolay iletişim gibi özellikler işin bu tarafını gölgede bırakıyor.

  Piyasaya ilk giren firmalardan biridir. O dönemde yazılım firmaları ve sektör özel tahsilat firmalarına yabancı olduğu için beklenen ilgiyi görmedi. Şimdilerde farklı alanlarda da faaliyet gösterdiklerinden olsa gerek, her siteye sıcak bakmıyorlar.
  Arena Bilgisayar bünyesindeki firma. Bu işi daha önce kendi bayilerine zaten yapıyordu. Şimdi daha geniş kapsamlı yapıyor. 100 tl giriş ücreti alınıyor. Savaş da çıksa ödemeleriniz Cuma günü hesabınızdadır. Tek dezavantajı bazı yazılımlar için piyasada modül bulunamaması.
  Piyasaya son giren firmalardan birisi. Beyanına göre ödemeler ertesi gün hesabınıza aktarılıyor. Ancak kapalı bir kutu gibi. Telefonla irtibat kuramıyorsunuz. Şikayet sitelerine bakılınca kimse memnun değil gibi.

600 TL yıllık bedel ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sitelerinde ödemeler ertesi gün hesabınıza aktarılır dese de bazı firmalar ile blokeli çalıştıklarını öğrendim. Bazı yazılımlar için entegrasyon modülü problemi olması piyasaya yeni girmelerinden kaynaklı olabilir.

Paylaş

Yorum Yazın